II miejsce w Grze Miejskiej z Piłsudskim

Grę zorganizował Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Białegostoku, Muzeum Wojska w Białymstoku oraz Białostockiego Ośrodka Kultury.

Celem tegorocznej edycji Gry Miejskiej było :

- uczczenie 100 rocznicy wręczenia honorowego obywatelstwa Miasta Białegostoku Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu;

- kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży;

- upowszechnienie wiedzy na temat postaci i dokonań Marszałka Józefa Piłsudskiego;

- zainteresowanie młodzieży historią Polski;

- wydobycie potencjału edukacyjnego białostockich miejsc pamięci poświęcone Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu;

- integracja młodzieży i mieszkańców Miasta Białegostoku;

- odnalezienie miejsc związanych z pamięcią o Józefie Piłsudskim oraz rozwiązywanie historycznych łamigłówek.

W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn, reprezentujących białostockie szkoły podstawowe. Uczestnicy tworzyli zespoły złożone z 4 uczniów oraz opiekuna - nauczyciela. Zmaganiom towarzyszyła gra fair play oraz ogromne zaangażowanie. Drużyna  naszej szkoły wraz z opiekunem udzieliły  wywiadu dla TVP 3 Białystok. Marzena Joka.

Nabór do przedszkoli i oddziałów "0" w szkołach

Nabór do szkół podstawowych

Rekrutacja dla absolwentów szkół podstawowych

Do wakacji zostało:

Email dla rodziców